| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.94mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
12065A4R7KAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.06756 |
08053C105K4T4AElco (AVX) |
CAP CER ADVANCE PRODUCT |
In Stock: 0 $0.06776 |
|
C0805C330K2GACTUKEMET |
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.06777 |
|
C0805C390K2GACTUKEMET |
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.06777 |
|
C0805C560K2GACTUKEMET |
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.06777 |
|
C0805C680K2GACTUKEMET |
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.06777 |
|
C0805C820K2GACTUKEMET |
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.06777 |
|
C0805X473K5JAC7800KEMET |
CAP CER 0.047UF 50V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.06777 |
|
08052A390JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.06782 |
|
08055C682J4T2AElco (AVX) |
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.06787 |