| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0603C333M4RACTUKEMET |
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
1206ZC106MAT2AElco (AVX) |
CAP CER 10UF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805X562K5JAC7800KEMET |
CAP CER 5600PF 50V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C1210C123J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 12NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805C112F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0805 1.1NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805C122F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0805 1.2NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805C132F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0805 1.3NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805C152F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0805 1.5NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805C162F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0805 1.6NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.06227 |
|
C0805C182F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0805 1.8NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.06227 |