| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm U2J |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0603X102J3REC7867KEMET |
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C0603X102J5REC7867KEMET |
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C0603X102J2REC7867KEMET |
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C100J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C110J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 11PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C120J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 12PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C130J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 13PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C150J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 15PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C160J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 16PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |
|
C1210C180J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 18PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.03992 |