| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
08055A101M4T2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
![]() |
0805YC392MAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
![]() |
0805YA101JAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
![]() |
06033A5R6KAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
08053A101M4T2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
|
![]() |
06033A4R0DAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
![]() |
08055C391MAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
![]() |
08051A101M4T2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |
![]() |
06036C102KAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 3,936,000 $0.03971 |
![]() |
0603YA101J4T2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.03971 |