| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Comm X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C154M2REC7800KEMET |
CAP CER 1206 150NF 200V X7R |
In Stock: 0 $0.03806 |
|
C1206C104MAREC7800KEMET |
CAP CER 1206 0.1UF 250V X7R |
In Stock: 0 $0.03806 |
|
QCCF251Q0R2A1GV002TJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.03824 |
|
QCCF251Q0R1A1GV002TJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.03824 |
|
QCCF251Q0R5A1GV002TJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.03824 |
|
QCCF251Q0R3A1GV002TJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.03824 |
|
QCCF251Q0R4A1GV002TJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.03824 |
|
C0603C104J3RECAUTOKEMET |
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.03825 |
|
C0603C222K5RECAUTOKEMET |
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.03825 |
|
C0603C332K8JACAUTOKEMET |
CAP CER 3300PF 10V U2J 0603 |
In Stock: 0 $0.03825 |