| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.009" (0.22mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0805C105M8RACAUTOKEMET |
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 2,595 $0.29000 |
|
CBR06C149B5GACKEMET |
CAP CER RF 1.4PF 50V +/-0.1 PF C |
In Stock: 2,598 $0.29000 |
|
CBR06C249B5GACKEMET |
CAP CER RF 2.4PF 50V +/-0.1 PF C |
In Stock: 1,351 $0.29000 |
|
C0603C100K1GACTUKEMET |
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 2,299 $0.29000 |
|
251R07S0R8AV4TJohanson Technology |
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0402 |
In Stock: 2,545 $0.29000 |
|
CBR06C289B5GACKEMET |
CAP CER RF 2.8PF 50V +/-0.1 PF C |
In Stock: 2,420 $0.29000 |
|
C0805C470J2GACAUTOKEMET |
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 2,347 $0.29000 |
|
CBR06C319B5GACKEMET |
CAP CER RF 3.1PF 50V +/-0.1 PF C |
In Stock: 2,325 $0.29000 |
|
C0603C339D5GACAUTOKEMET |
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 2,318 $0.29000 |
|
C0805C102K2RACAUTOKEMET |
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805 |
In Stock: 2,285 $0.29000 |