| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 30 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
500R15W223KV4TJohanson Dielectrics, Inc. |
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 |
In Stock: 3,614 $0.22000 |
|
C0805C103KARACTUKEMET |
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805 |
In Stock: 2,444 $0.22000 |
|
C0402C333Z4VAC7867KEMET |
CAP CER 0.033UF 16V Y5V 0402 |
In Stock: 3,266 $0.22000 |
|
08055C331K4Z2AElco (AVX) |
CAP CER 330PF 50V X7R 0805 |
In Stock: 2,799 $0.22000 |
|
C0805C821J5GACAUTOKEMET |
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 |
In Stock: 2,759 $0.22000 |
|
C0603C332K5REC7867KEMET |
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 |
In Stock: 2,409 $0.22000 |
|
06031A130JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 13PF 100V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 2,333 $0.22000 |
|
C0603X682K1REC7867KEMET |
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 |
In Stock: 2,320 $0.22000 |
|
0805ZC225MAT2AElco (AVX) |
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 1,703 $0.22000 |
|
06035A3R9BAT2AElco (AVX) |
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 |
In Stock: 9,631 $0.22000 |