| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TX (5000W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 180 ~ 305 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100A |
| Power (Watts): | 4800W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 92% |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 65°C |
| Features: | Adjustable Output, Hot Swappable, Remote On/Off |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | 15.94" L x 5.18" W x 3.20" H (404.8mm x 131.5mm x 81.3mm) |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TX500048V483TDK-Lambda, Inc. |
FRONT END POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TX7500W48V483TDK-Lambda, Inc. |
FRONT END POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TX7500W48V51TDK-Lambda, Inc. |
FRONT END POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TX7500W48V56TDK-Lambda, Inc. |
FRONT END POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TXR3025001TDK-Lambda, Inc. |
FRONT END POWER SUPPLY |
In Stock: 5 $0.00000 |
![]() |
TXR3026TDK-Lambda, Inc. |
FRONT END POWER SUPPLY |
In Stock: 5 $0.00000 |
TIS 300-172TRACO Power |
AC/DC CONVERTER 72V 302W |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TIS 600-172TRACO Power |
AC/DC CONVERTER 72V 612W |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
TOP 200-112CTRACO Power |
AC/DC CONVERTER 12V 192W |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TOP 200-115CTRACO Power |
AC/DC CONVERTER 15V 195W |
In Stock: 0 $0.00000 |