| Type | Description |
|---|---|
| Series: | iMP® (1158W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 6 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | 12V |
| Current - Output (Max): | 10A, 4A, 10A, 4A |
| Power (Watts): | 336W |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Efficiency: | 85% |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features: | Adjustable Output, I²C Interface, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | 10.00" L x 5.00" W x 2.50" H (254.0mm x 127.0mm x 63.5mm) |
| Approval Agency: | CB, CE, CSA, UL |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
IMP4-4LQ-JJE-00-AEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IMP4-4NE-4NQ-NNE-00-AEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IMP4-4NN-4NN-4NN-4NN-4NN-0M-AEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IMP4-NNE-NQE-00-AEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IMP6-3W0-00-AEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY |
In Stock: 0 $0.00000 |
CM412ZPTDK-Lambda, Inc. |
AC/DC CONVERTER 12V 500W |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CM424ZCTDK-Lambda, Inc. |
AC/DC CONVERTER 28V 500W |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CM428ZQTDK-Lambda, Inc. |
AC/DC CONVERTER 28V 500W |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CM448YPTDK-Lambda, Inc. |
AC/DC CONVERTER 24V 500W |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
QS5-600-12TDK-Lambda, Inc. |
POWER SUPPLY 600W |
In Stock: 0 $0.00000 |