| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CE-300 (300W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A, 4A, 6A, 2A |
| Power (Watts): | 300W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 55% |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C (With Derating) |
| Features: | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | 8.50" L x 4.90" W x 1.95" H (215.9mm x 124.5mm x 49.5mm) |
| Approval Agency: | CE, TUV |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
NMP1K2-CCCC#C-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCC#E-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCC#H-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCC#K-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCCC#-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCCE#-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCCH#-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-CCCCK#-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-EEEE#C-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |
|
NMP1K2-EEEE#E-10MEAN WELL |
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12 |
In Stock: 0 $579.06000 |