HW-06-16-H-S-375-SM
HW-06-16-H-S-375-SM
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
HW-06-16-H-S-375-SM
Description
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
Part Status:Active
Number of Positions:6
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.380" (9.650mm)
Length - Post (Mating):0.005" (0.127mm)
Length - Stack Height:0.375" (9.525mm)