| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 3 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.530" (13.462mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.112" (2.845mm) |
| Length - Stack Height: | 0.308" (7.823mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-10-08-T-T-400Samtec, Inc. |
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-08-TM-S-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-207Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-209Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-229Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-230-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-235Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-236Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-09-F-D-254Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |