| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 1.130" (28.702mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.185" (4.699mm) |
| Length - Stack Height: | 0.835" (21.209mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-09-20-T-S-875Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-09-20-T-T-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-09-20-T-T-207Samtec, Inc. |
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-09-20-T-T-400Samtec, Inc. |
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-09-20-T-T-450Samtec, Inc. |
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-07-F-D-201Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-07-F-D-220Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-07-F-D-235Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-07-F-D-264Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DW-10-07-F-D-287Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |