DW-08-13-L-S-817
DW-08-13-L-S-817
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-08-13-L-S-817
Description
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Part Status:Active
Number of Positions:8
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height:0.817" (20.752mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)