DW-08-11-T-D-750
DW-08-11-T-D-750
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-08-11-T-D-750
Description
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H TIN
Part Status:Active
Number of Positions:16
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:0.750" (19.050mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)