| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HDWM |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.515" (13.081mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.235" (5.969mm) |
| Length - Stack Height: | 0.280" (7.112mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MW-17-03-L-D-160-065Samtec, Inc. |
CONN HDR 34POS 0.039 STACK SMD |
In Stock: 0 $7.15000 |
![]() |
8-146459-1TE Connectivity AMP Connectors |
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $7.15456 |
![]() |
3-146459-1TE Connectivity AMP Connectors |
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $7.15456 |
![]() |
FW-25-03-L-D-215-075-EP-P-TRSamtec, Inc. |
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD |
In Stock: 0 $7.15632 |
![]() |
8-146486-7TE Connectivity AMP Connectors |
CONN HDR 74POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 0 $7.16244 |
![]() |
3-146486-7TE Connectivity AMP Connectors |
CONN HDR 74POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $7.16244 |
![]() |
FW-24-05-G-D-500-065-P-TRSamtec, Inc. |
CONN HDR 48POS 0.05 STACK SMD |
In Stock: 0 $7.17504 |
![]() |
DW-20-19-G-D-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $7.18000 |
![]() |
DW-25-13-LM-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $7.18000 |
![]() |
DW-40-17-F-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 80POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 0 $7.18000 |