| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.377" (9.576mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.147" (3.734mm) |
| Length - Stack Height: | 0.120" (3.048mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-05-02-L-D-120-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-120-140Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-120-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-125-070Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-125-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-125-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-125-126Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-143-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-145-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |
![]() |
TW-05-02-L-D-145-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 594 $1.58000 |