| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HDWM |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.425" (10.800mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.105" (2.667mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-03-14-S-D-750Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 798 $1.45000 |
![]() |
HW-05-08-G-D-275-110Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 780 $1.45000 |
![]() |
HW-03-20-G-D-375-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 776 $1.45000 |
![]() |
TW-04-10-L-D-125-114Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.45000 |
![]() |
TW-04-10-L-D-158-228Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.45000 |
![]() |
DW-05-15-G-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.45000 |
![]() |
DW-05-15-G-D-210Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.45000 |
![]() |
DW-05-15-G-D-216Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.45000 |
![]() |
DW-05-15-G-D-234Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.45000 |
![]() |
DW-05-15-G-D-235Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.45000 |