| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.673" (17.094mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.243" (6.172mm) |
| Length - Stack Height: | 0.310" (7.874mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-10-06-T-S-380-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.41000 |
![]() |
TW-10-06-T-S-425-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.41000 |
![]() |
TW-10-06-T-S-450-111Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.41000 |
DW-12-07-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.41000 |
|
![]() |
DW-08-08-T-D-200-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 275 $1.41000 |
![]() |
TW-11-03-T-S-200-225Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 11POS |
In Stock: 263 $1.41000 |
![]() |
TW-11-03-T-S-230-122Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 11POS |
In Stock: 263 $1.41000 |
![]() |
TW-11-03-T-S-250-125Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 11POS |
In Stock: 263 $1.41000 |
![]() |
TW-11-03-T-S-255-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 11POS |
In Stock: 263 $1.41000 |
![]() |
TW-11-03-T-S-335-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 11POS |
In Stock: 263 $1.41000 |