| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.380" (9.650mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.130" (3.302mm) |
| Length - Stack Height: | 0.250" (6.350mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
EW-14-14-T-S-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 119 $1.39000 |
![]() |
EW-14-14-T-S-1100Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 119 $1.39000 |
![]() |
EW-14-14-T-S-980Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 119 $1.39000 |
![]() |
DWM-13-01-T-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 116 $1.39000 |
![]() |
HW-04-09-G-D-380-130Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 936 $1.41000 |
![]() |
HW-04-09-G-D-440-100Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 936 $1.41000 |
![]() |
HW-04-09-G-D-486-114Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 936 $1.41000 |
![]() |
HW-03-19-G-D-900-115Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 856 $1.41000 |
![]() |
TW-05-05-G-S-236-098Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.41000 |
![]() |
TW-05-05-G-S-260-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.41000 |