| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 17 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.530" (13.462mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.130" (3.302mm) |
| Length - Stack Height: | 0.290" (7.366mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-17-08-T-S-315Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 17POS |
In Stock: 153 $1.35000 |
![]() |
DW-13-12-T-S-850Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 145 $1.35000 |
![]() |
HW-10-16-T-S-250-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 133 $1.35000 |
![]() |
HW-10-16-T-S-251-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 133 $1.35000 |
![]() |
HW-10-16-T-S-255-SMSamtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 10POS |
In Stock: 133 $1.35000 |
![]() |
DW-03-11-L-T-602Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 783 $1.36000 |
![]() |
DW-03-11-L-T-670Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 783 $1.36000 |
![]() |
TW-04-05-S-S-308-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.36000 |
![]() |
TW-04-05-S-S-360-125Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.36000 |
![]() |
TW-04-05-S-S-380-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.36000 |