| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.456" (11.582mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.196" (4.978mm) |
| Length - Stack Height: | 0.250" (6.350mm) |
| Length - Tail: | 0.010" (0.254mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-04-09-S-S-250-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.35000 |
![]() |
TW-04-11-S-S-180-095Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.35000 |
![]() |
TW-04-11-S-S-200-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.35000 |
![]() |
TW-05-04-G-S-185-230Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.35000 |
![]() |
TW-05-04-G-S-210-205Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.35000 |
![]() |
TW-05-04-G-S-250-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.35000 |
![]() |
TW-04-02-L-D-120-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.35000 |
![]() |
TW-04-02-L-D-120-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.35000 |
![]() |
TW-04-02-L-D-120-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.35000 |
![]() |
TW-04-02-L-D-125-070Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.35000 |