| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.965" (24.511mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.265" (6.731mm) |
| Length - Stack Height: | 0.700" (17.780mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
HW-05-08-L-D-260-110Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 674 $1.29000 |
![]() |
TW-05-09-G-S-235-125Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 640 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-210Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-235Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-236Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-255Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-260Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-280Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |
![]() |
DW-05-15-L-D-295Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 619 $1.29000 |