| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.415" (10.541mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.065" (1.651mm) |
| Length - Stack Height: | 0.350" (8.890mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-14-08-T-S-300-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 181 $1.26000 |
![]() |
DW-12-12-T-S-850Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 176 $1.26000 |
![]() |
DW-11-13-T-S-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
DW-12-14-T-S-1120Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
DW-12-14-T-S-1165Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
DW-12-14-T-S-1180Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
DW-12-14-T-S-1185Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
DW-12-14-T-S-990Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
DW-12-14-TM-S-1185Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 159 $1.26000 |
![]() |
HW-02-12-S-D-715-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 972 $1.29000 |