| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, EW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 13 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.830" (21.082mm) |
| Length - Post (Mating): | - |
| Length - Stack Height: | 0.500" (12.700mm) |
| Length - Tail: | 0.330" (8.382mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-16-07-T-S-280Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 16POS |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-16-07-T-S-300Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 16POS |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DWM-06-52-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 221 $1.23000 |
![]() |
DW-13-17-T-S-250-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 181 $1.23000 |
![]() |
DW-14-07-T-S-210-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 181 $1.23000 |
![]() |
HW-09-16-T-S-250-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 134 $1.23000 |
![]() |
HW-04-08-G-D-300-115Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 936 $1.26000 |
![]() |
DW-03-13-G-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 887 $1.26000 |
![]() |
DW-03-13-G-D-255Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 887 $1.26000 |
![]() |
DW-03-13-G-D-600Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 887 $1.26000 |