| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.555" (14.097mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.115" (2.921mm) |
| Length - Stack Height: | 0.350" (8.890mm) |
| Length - Tail: | 0.090" (2.286mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
HW-10-09-T-S-420-083Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 363 $1.23000 |
![]() |
TW-02-04-S-D-200-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 361 $1.23000 |
![]() |
DW-05-20-T-D-724-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 348 $1.23000 |
![]() |
TW-09-05-TM-S-285-180Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.23000 |
![]() |
TW-09-05-T-S-285-180Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.23000 |
![]() |
TW-10-02-T-S-120-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.23000 |
![]() |
TW-10-02-T-S-120-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.23000 |
![]() |
TW-10-02-T-S-155-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.23000 |
![]() |
TW-10-02-T-S-160-105Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.23000 |
![]() |
TW-10-02-T-S-180-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.23000 |