| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.630" (16.002mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.225" (5.715mm) |
| Length - Stack Height: | 0.295" (7.493mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-14-15-T-S-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
DW-14-15-T-S-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
DW-14-15-T-S-393Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
DW-14-15-T-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
DW-14-15-T-S-450Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
DW-14-15-T-S-500Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
HDWM-06-52-L-S-220Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 226 $1.20000 |
![]() |
DW-07-13-L-S-900Samtec, Inc. |
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 225 $1.20000 |
![]() |
DW-07-13-L-S-970Samtec, Inc. |
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 225 $1.20000 |
![]() |
DW-12-09-T-S-450-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 224 $1.20000 |