| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B41895 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 38mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 2.51 A @ 100 kHz |
| Impedance: | 34 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B41895D6128M003TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895D6827M001TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895D6827M008TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G5228M003TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G5278M001TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G5278M008TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G5338M003TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G6108M001TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G6108M008TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41895G6128M003TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |