| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EYN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 52mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.99 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MALIEYN07BU515D42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BU522C42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BU527B42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV315P02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV322X02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV322X42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV347N02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 470UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV356N02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 560UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV418L42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BV422L42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |