| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EYN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3900 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 77mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 5.36 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MALIEYN07BC482J42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BC510H42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BC518F42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BC522E42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BC539D42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BC556C42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BC568B42KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 68000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BD333P02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 330UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BD347X02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 470UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYN07BD415S02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1500UF 20% SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |