| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B41868 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 750mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 150°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B41868A6337MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A6477MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A7107MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A7108MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A7227MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A7337MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A7477MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868S5477M 1TDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868W8477MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
SN2R2M050RTCornell Dubilier Electronics |
CAPACITOR ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |