| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B41868 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 710mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 150°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B41868A3478MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A4108MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A4228MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A4337MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A4338MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A4477MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A5108MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A5227MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A5228MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A5337MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |