| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UUG |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
UUJ1V222MRA1MSNichicon |
CAP ALUM 2200UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ1V222MRA1ZDNichicon |
CAP ALUM 2200UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ2C101MRQ1MSNichicon |
CAP ALUM 100UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ2C101MRQ1ZDNichicon |
CAP ALUM 100UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ2D680MRQ1MSNichicon |
CAP ALUM 68UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ2D680MRQ1ZDNichicon |
CAP ALUM 68UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ2E470MRQ1MSNichicon |
CAP ALUM 47UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UUJ2E470MRQ1ZDNichicon |
CAP ALUM 47UF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A3108MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41868A3228MTDK EPCOS |
CAP ALUMINUM |
In Stock: 0 $0.00000 |