| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMG |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1200 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.634" (41.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAL202128158E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL202129688E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL202138158E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL202139688E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL202191026E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
MAL211828338E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL211838338E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MAL213229159E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213239159E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213828158E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 20% AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |