| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B43699 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | -10%, +30% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.1Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 6000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.44 A @ 10 kHz |
| Impedance: | 1 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B43699B5476Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 47UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5156QTDK EPCOS |
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5156Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5156Q9TDK EPCOS |
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5226QTDK EPCOS |
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5226Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5226Q9TDK EPCOS |
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5336QTDK EPCOS |
CAP ALUM 33UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699C5336Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 33UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43699S5336Q1TDK EPCOS |
CAP ALUM AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |