| Type | Description |
|---|---|
| Series: | YXA |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 63 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 230 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 276 mA @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551" (14.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B43697B5336Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 33UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698B5106QTDK EPCOS |
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698B5106Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698B5156QTDK EPCOS |
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698B5156Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698B5226QTDK EPCOS |
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698B5226Q7TDK EPCOS |
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698S5106Q1TDK EPCOS |
CAP ALUM AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698S5156Q1TDK EPCOS |
CAP ALUM AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43698S5226Q1TDK EPCOS |
CAP ALUM AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |