| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TXW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 82 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.673" (42.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
100YXA100M10X20Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA100MEFC10X16Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA10M5X11Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA1M5X11Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA220M12.5X20Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA2R2M5X11Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA47M10X12.5Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
100YXA4R7M5X11Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
100YXM18MEFC6.3X11Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
100YXM2.2MEFC5X11Rubycon |
CAP ALUM RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |