| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B41866 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 63 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 66mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.629 A @ 100 kHz |
| Impedance: | 67 mOhms |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
B43640A5477M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A5477M007TDK EPCOS |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A5687M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A5687M007TDK EPCOS |
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A9227M067TDK EPCOS |
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A9227M007TDK EPCOS |
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A9567M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640A9567M067TDK EPCOS |
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640B5477M007TDK EPCOS |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B43640B9477M067TDK EPCOS |
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |