| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 32.8 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 82 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 1.7 Ohms |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EFL-350ELL220MF07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 35V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-350ELL330MH05GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 35V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-350ELL470MH07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 35V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL1R0MD05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL2R2MD05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL3R3MD05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL4R7MD07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL4R7ME05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL6R8ME07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-500ELL100MF05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |