| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 17.6 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 44 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 4.5 Ohms |
| Lead Spacing: | 0.059" (1.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EFL-100ELL330ME05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 10V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-100ELL470ME07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 10V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-100ELL680MF05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 10V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-100ELL101MF07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 10V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-100ELL151MH05GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 10V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-100ELL221MH07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 10V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-160ELL150MD05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 15UF 20% 16V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-160ELL220MD07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 16V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-160ELL220ME05DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 16V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EFL-160ELL330ME07DUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 16V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |