| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 128 SAL-RPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 9Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 32.9 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 1 Ohms |
| Lead Spacing: | 0.205" (5.20mm) |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.157" W (7.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAL212853339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212853479E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212853689E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854159E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854478E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 4.7UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854479E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212854688E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 6.8UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |