| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 128 SAL-RPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1.5 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 40 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 135Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 25.5 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 5.5 Ohms |
| Lead Spacing: | 0.205" (5.20mm) |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAL212827227E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 0.22UF 20% 40V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212827228E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 2.2UF 20% 40V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212827337E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 0.33UF 20% 40V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212827477E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 0.47UF 20% 40V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212827687E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 0.68UF 20% 40V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212833109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212833229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212833339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212833479E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL212833689E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |