| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 123 SAL-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 150 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.1Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 20000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 350 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 800 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.406" Dia x 1.260" L (10.30mm x 32.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAL212366151E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366159Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366159E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366221Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366221E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366229Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366339Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212366479Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 25V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |