| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 123 SAL-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.5Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 20000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 420 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 600 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.406" Dia x 1.260" L (10.30mm x 32.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAL212365229Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365331Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 330UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365331E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 330UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365339Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365471Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 470UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365471E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 470UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365479Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212365479E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |