| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 123 SAL-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.8Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 20000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 260 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 800 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.370" Dia x 0.917" L (9.40mm x 23.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAL212325101E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 100UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325109Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325151Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325151E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325159Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325159E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325221Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325221E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212325229Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 16V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |