| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 123 SAL-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 109Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 20000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 10 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 7.5 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.264" Dia x 0.602" L (6.70mm x 15.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAL212320229Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320338Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320338E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320339Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320478Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320478E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320479Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320479E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 47UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |