| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 119 AHT-DIN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | -10%, +50% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 13Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 70 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 6 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia x 0.709" L (8.00mm x 18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAL211929229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL211939109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL211939229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213224221E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 10V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213229109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213229228E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 2.2UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213229229E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213234221E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 220UF 10V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213239109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAL213239228E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 2.2UF 100V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |