| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EYH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3300 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.55 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MALIEYH07CB468J02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CB510H02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CB518F02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CB539D02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CB556B02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 56000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CC439L02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CC482J02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CC512H02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CC522F02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07CC527E02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |