| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EYH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1800 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 155mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 2.61 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.850" (47.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MALIEYH07AC439J02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AC510F02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AC515E02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AC522D02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AC533C02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AC539B02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AD422L02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AD468H02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AD512F02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MALIEYH07AD518E02KVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |