| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BXA |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138" (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
450BXA68MEFC18X25Rubycon |
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
450BXA6R8MEFCT810X20Rubycon |
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
50MHE47MEFCT16.3X11Rubycon |
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK1000MEFC8X11.5Rubycon |
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK1000MEFCTA8X11.5Rubycon |
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK100MEFC5X11Rubycon |
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK100MEFCTA5X11Rubycon |
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK220MEFCTA5X11Rubycon |
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK3300MEFC10X20Rubycon |
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
6.3YK330MEFCT16.3X11Rubycon |
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |